Uzamknutý počítač

Pracovali ste na svojom počítači , a potrebujete si niekam odbehnúť , tak si svoj počítač jednoducho uzamknete. Po tom čo sa vrátite chcete sa znova dostať do systému a pracovať tam kde ste prestali.  Zadávate heslo a vypíše Vám že je nesprávne. Pýtate sa ako to ? , veď svoje heslo si pamätám. Toto iste sa podarilo aj mne. Ale ako malí , veľký odborník viem že sa dá stým niečo robiť. Veľa servisákov vám na toto povie : Spomeňte si na heslo a prihláste sa. Ale nie vždy sa dá spomenúť. Dobre existujú všelijaké triky ako si spomenúť na niečo ale fungujú ? Myslím si že nie.

notebook

Núdzový režim
Do núdzového režimu sa dostanete tak že reštartujete počítač a opakovane stláčate dve možnosti. Teda  závisí to od tipu Vášho počítača. Teda stláčate buď F2 , F8 , alebo F 12.Potom sa Vám zobrazí možnosť stúpiť do núdzového režimu.

Nastavenia pomocou núdzového režimu
Keď už tam budete dostaňte sa do prihlasovacieho konta , ktorý nájdete v ovládacom paneli , alebo ponuke štart a tam si svoje heslo môžete zmeniť. Pozor niektoré systému pýtajú staré heslo , alebo posledné heslo ktoré si pamätáte.

klávesnice

Heslo dobre zapamätateľné
Vždy keď si dávate nové heslo , dobre si rozmyslite aké si dávate. Dajte si také čo  si dobre zapamätáte alebo čo naznačuje nijakú udalosť napríklad narodeniny , svadba , a podobne. Pozor nikdy si nepíšte heslo na svoj Pc . Môže to byť síce dobrá pomôcka ale to heslo si tam nemusíte ani dávať. Pretože načo tam budete dávať heslo keď si ho nalepíte na svoj počítač a každý ho tam vidí. 


ochrana

Písmená a čísla
Pokiaľ to nejde alebo tam nechcete uvádzať nejaké dátumy tak dobré je keď si zvolíte heslo z písmen a čísle , napríklad edf42g56fg85, dobre toto nie je dobre pametateľne  ale je to len príklad. Ale je pravdepodobné že Vaše heslo nebudú vedieť a ani ho na prvý ani piaty krát neuhádnu. Pretože takáto kombinácia sa jednoducho uhádnuť  len tak nedá.